Kas yra Elfas ant lentynos? Išdaigų pavyzdžiai.

Jei Jums kylą klausimų: kada elfas ant lentynos pasirodo? Kada jis išvyksta? Koks jo tikslas bei kokios yra taisyklės, kurių būtina laikytis? Šiame straipsnyje atsakysime į svarbiausius klausimus, ką reikia žinoti apie savo Kalėdų lankytoją – išdykelį elfą.

11/27/20223 min read

Elfo ant lentynos istorija

Jei esate mažų vaikų tėvai, tikriausiai jau galėjote girdėti pavadinimą „Elfas ant lentynos“, ar net matyti įvairias elfų iškrėstas išdaigas socialiniuose tinkluose. Elfai kaip reikiant užvaldo Facebook ir Instagram turinį gruodžio mėnesį, per kurį pasklinda gudrių ir nepaprastų „Elf on the Shelf“ idėjų, o vaikai džiaugiasi tradicija kiekvieną rytą atrasti savo elfą netikėtose vietose (pvz. šaldytuve), ar net pričiumpa mažąjį draugą nusikaltimo vietoje (pvz. supakavus visus virtuvės įrankius į dovanų popierių). Ši tradicija prasidėjo 2005 m. kai motinos ir dukters duetas Carol Aebersold ir Chanda Bell išleido knygą vaikams, apie Išdykėlius Elfus, kurie pavergė žmonių širdis daugelyje pasaulio šalių ir tapo neatsiejama Kalėdų laukimo tradicija. Smagu matyti, kad ši tradicija smarkiai populiarėja ir Lietuvoje, vis daugiau elfų kasmet aplanko ir lietuvių namus.

Elfo ant lentynos išdaigos

Kada Elfas atvyksta ir išvyksta?

Elfai atvyksta iš Šiaurės ašigalio įprastai gruodžio 1-7 dienomis, kad galėtų padėti Kalėdų Seneliui pildyti gerų ir neklaužadų vaikų sąrašą. Elfas atvykęs į namus stebi vaikus, kaip jie elgiasi iki pat Kalėdų, ir kiekvieną naktį išdykėlis grįžta į Šiaurės ašigalį perduoti visą informaciją, apie vaikučių poelgius Kalėdų seneliui. Kai Kalėdų rytą senelis atvyksta į namus palikti kalėdinių dovanų, elfas grįžta kartu su Kalėdų Seneliu į Šiaurės ašigalį. Tiesa, tėveliams reikės padėti pasirūpinti neklaužados pasirodymu ir išvykimu - Kalėdų Seneliui reikia pagalbininkų!

Elfo ant lentynos išdaigos

Kokios yra „Elfo ant lentynos“ taisyklės?

 1. Pirmiausia, turite sugalvoti Elfui vardą. Keletas pavyzdžių: Dobis, Imbieras, Batatas, Snaigė, Šokėjas, Kevinas. Tikime, jog jūsų vaikutis ne mažiau kūrybingas!

 2. LABAI SVARBI TAISYKLĖ - Vaikai elfo negali liesti! Kitaip jis gali prarasti savo magiškas galias ir taip nebegalės grįžti į Šiaurės Ašigalį;

 3. Išdykėlis nevaikšto ir nekalba, kol yra bent vienas pabudęs vaikas namuose. Tačiau elfui labai patinka, kai vaikai su juo bendrauja;

 4. Elfas savo magiškas jėgas atgauna kiekvieną naktį, kai visi vaikai užmiega. Tuomet jis gali judėti ir kalbėti. Jis yra šiek tiek išdykęs, kaip ir visi vaikučiai, tad nepykite, jei retsykiais iškrės kokią nors šunybę. Tiesa, magijai sukurti prireiks ir tėvelių kūrybiškumo.

 5. Kalėdų rytą Elfas išvyksta kartu su Kalėdų Seneliu. Nenusiminkite - jis gali sugrįžti ir kitais metais!

Elfo ant lentynos išdaigos

Mėgstamos elfų išdaigos:

 1. Padaryti sniego angelą iš miltų;

 2. Maudytis kriauklėje, tarp kosmetinės vatos;

 3. Užklijuoti popierinius ūsus ant vaiko nuotraukos;

 4. Užsidaryti stiklainyje;

 5. Kabėti ant Kalėdų eglutės viršaus;

 6. Apipaišyti virtuvę pomidorų padažu;

 7. Vonios kriauklėje, su dantų pasta, parašyti „Nepamiršk išsivalyti savo dantukų“;

 8. Supakuoti virtuvėje esančius įrankius į dovanų popierių;

 9. Užklijuoti klozeto dangtį maistine plėvele;

 10. Per naktį sėdėti prie kompiuterio, atsidarius kalėdinių kostiumėlių svetainę;

 11. Apsikloti mažu rankšluosčiu ir praleisti naktį šaldytuve;

 12. Nupiešti šypsenas vaisiams virtuvėje;

 13. Įsipainioti į Kalėdų eglutės girliandą;

 14. Nukirpti plaukus mažiau mylimam žaislui;

 15. Išpakuoti vieną advento kalendoriaus langelį.

Elfo ant lentynos išdaigos
Jei ir jūs norite stebuklų kupino Kalėdų laukimo, apsilankykite mūsų dirbtuvėlėse.