Kaledu Laiskas Logo

Personalizuoti Kalėdų Senelio laiškai
Tiesiai iš Šiaurės Ašigalio

Kiaušinių dažymas – Vaikams tai patiks!

Kiaušinių dažymas tai itin jauki šeimos tradicija per Velykas, skatinanti kūrybiškumą. Norime įnešti šiek tiek įvairovės į jūsų šventę, šiame straipsnyje pateiksime 6 margučių dažymo būdus, pakeičiant margučių dažus kitomis priemonėmis. Šios paprastos velykinių kiaušinių dekoravimo idėjos ypač patiks mažiesiems menininkams.

Tiesa, vieno, itin vaikų mėgstamo margučių dažymo recepto / eksperimento čia neatskleisime. Šis eksperimentas yra vienas iš Velykų Bobutės laiško priedų. 
Įdomu? Kviečiame pasižvalgyti po mūsų Velykų dirbtuvėles!

1. VELYKINIAI KIAUŠINIAI KREIDOMIS

Velykinių kiaušinių dažymas su kreida yra tikriausiai vienas iš mano mėgstamiausių kiaušinių dekoravimo būdų. jie man primena mokyklos lentą. Nudažykite kiaušinius juodais maistiniais dažais. Palikite juos džiūti mažiausiai 2 valandoms. Kai kiaušiniai išdžius, naudokite kreideles, kad sukurtumėte linksmus piešinius ar raštus.

Velykinių kiaušinių dažymas kreida

2. KIAUŠINIŲ DAŽYMAS MARKERIAIS

Jei jums patinka paprastumas, ryškios spalvos ir žaismingi piešiniai, šis velykinių margučių dažymo būdas kaip tik jums. Viskas labai paprasta – naudokite kuo įvairesnių spalvų flomasterius ar markerius ir pieškite norimus piešinukus. Rekomenduojame piešti pastelinėmis spalvomis ant baltų kiaušinių.

Velykinių kiaušinių dažymas markeriais
Velykinių margučių dažymas markeriais
Velykinių kiaušinių dažymas markeriais

3. MARGUČIŲ DAŽYMAS AKVARELE

Akvareliniai dažai yra viena iš paprasčiausių priemonių pakeisti įprastus dažus. „Kiaušinių menininkas“ gali pasirinkti įvairias spalvas – nuo labai drąsių, ryškių iki švelniai pastelinių, spalvų ryškumą išgaukite reguliuodami vandens kiekį.

Kiaušinių dažymas akvarele

4. VELYKINIAI KIAUŠINIAI PIEŠTUKAIS

Jei ieškote švaraus velykinių margučių dekoravimo būdo vaikams, spalvoti pieštukai yra puikus kiaušinių marginimo sprendimas. Pieškite norimus ornamentus ir kiaušiniai primins vaivorykštės spalvas. Taip pat galite ant vatos tamponėlio užlašinti vandens ir ištepti pieštukais. Tuomet spalvotu vatos tamponėliu tepkite ant kiaušinio – margučių dekoracija primins akvarelės spalvas.

Margučių dažymas pieštukais

5. MARGUČIAI lipnia juosta

Pieškite tobulas linijas naudodami lipnios juostos juosteles. Ši kiaušinių dažymo technika ypač naudinga geometriniam arba dryžuotu kiaušinių dizainui. Kai jūsų margutis bus apklijuotas lipnia juosta, tarpus užpildykite markeriais arba dažais.

Geometrijos figūros ant kiaušinio

6. VELYKINIŲ KIAUŠINIŲ DEKUPAŽAS

Dekupažas – dekoravimo menas, klijuojant spalvoto popieriaus iškarpas. Ši paprasta technika sukuria itin gražų rezultatą su minimaliomis pastangomis.

Išsikirpkite keletą kiaušinio dydžio paveikslėlių iš vaiko spalvinimo knygelės ar žurnalo. Mažame dubenėlyje sumaišykite 1 valgomąjį šaukštą dekupažo klijų ir tiek pat vandens. Panardinkite iškirptą iliustraciją į dubenėlį, kol popierius visiškai pasidengs klijų mišiniu. Paveikslėlį atsargiai uždėkite ant kiaušinio paviršiaus. Jei reikia, teptuku tolygiai paskirstykite klijus ar nuimkite perteklių. Leiskite velykiniams kiaušiniams visiškai išdžiūti.

Dekupažas ant velykinių kiaušinių

Nepamirškite aplankyti mūsų Velykų dirbtuvėlių!